Jaką biżuterię wybrać dla alergika?

Ze względu na składniki dodatkowe, stosowane podczas wyrobu biżuterii, które mają na celu głównie obniżyć jej cenę, coraz więcej osób zapada na różnego rodzaju alergie. Jedną z częściej spotykanych jest alergia na nikiel. Osoby, u których w wyniku użytkowania biżuterii występują niepożądane objawy, jak np. ciemnienie skóry, różnego rodzaju wysypki, a w przypadku kontaktu z krwią, również ropnie, bardzo często obawiają się, że nie będą mogły stosować żadnych ozdób w przyszłości. Tymczasem z pomocą przychodzi im…

biżuteria ze stali chirurgicznej.

Biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej cechuje się tym, że mogą ją bez obaw stosować także alergicy. Stosowana jest ona głównie w medycynie, do wyrobu narzędzi chirurgicznych, jak również wszędzie tam, gdzie dochodzi do przebicia skóry i kontaktu metalu z krwią. Znaleźć ją zatem można w igłach używanych do przebijania uszu, piercingu, igłach w maszynkach do tatuowania, jak również właśnie w biżuterii.

Biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej nie różnie się w zasadzie niczym od biżuterii wykonanej z każdego innego metalu. Sama stal odznacza się oczywiście wyższą wytrzymałością na mikrouszkodzenia oraz nie rdzewieje w kontakcie z wodą czy wilgocią, jest jedna stosunkowo tania, dzięki czemu wiele osób może pozwolić sobie na kolczyki lub bransoletki wykonane właśnie z tego tworzywa.

Jak zatem widać, idealną biżuterią dla alergika będzie ta wykonana z wysokiej jakości stali chirurgicznej. Przed zakupem warto upewnić się, czy w istocie jest ona jednym składnikiem, ponieważ zdarza się, że w przypadku najtańszej biżuterii dochodzi do stosowania mieszanek.